więcej...

Aktualności

3 punkty nie dla Fenixu

• autor: fenixadmin, 2010-09-04 23:52

Drużyna Fenixu przegrała drugi mecz z rzędu i drugi 2-0. Niestety brak dwóch podstawowych zawodników, jak i słabe przygotowanie Fenixu do sezonu nie pozwoliły myśleć o dobrym wyniku. A po czerwonej kartce dla bramkarza Fenixu było mało realne. Martwić może również fakt, że kolejny mecz nie Sienniczanie nie zdobyli gola. Wielkim nieobecnym był Andy, który jak się dzisiaj dowiedziałem skończył grać w piłkę. Relacja w rozwinięciu.

Mecz Fenix rozpoczął bez podstawowego lewego obrońcy Mateusza Szczęsnego, który oglądał mecz reprezentacji Polski w Łodzi przeciwko Ukrainie. Druga strata była gorsza, niestety Andrzej musiał zastąpić kolegę w pracy. Regut przejął inicjatywę na początku meczu. Fenix ma problemy z koncentracją i ustawieniem się na początku meczu, co wykorzystał napastnik Reguta, który wbiegł w pole karne, przełożył stopera Fenixu i strzelając w górny róg bramki otworzył wynik. Później Sienniczanie obudzili się, a gra toczyła się w środku pola. Jednak to Regut stwarzał groźniejsze sytuacje. Niestety dla gospodarzy jedna kontra skończyła się tak nieszczęśliwie, że bramkarz minął się z piłką, ale nie z zawodnikiem i Fenix grał od 15 minuty w dziesięciu, a Regut miał wolnego na 16 metrze. W bramce stanął Kripek, ponieważ Siwy nie pojawił się na meczu. Kripek wyrażał chęć bronienia przed meczem i widać było, że ma wielką chęć do gry. Obronił wolnego z 16 metrów, a po kilku minutach świetnie obronił strzał lecący w same okienko bramki. Regut wyraźnie przeważał od razu po czerwonej kartce, ale Fenix miał dwie dogodne sytuacje. Niestety zarówno Pawlak, jak i młody Rodzyn nie trafili do bramki. Niestety szybko się to zemściło. Szybka akcja lewą stroną wrzutka na długi słupek, a napastnik Boru ładnie zamknął całą akcje pakując piłkę do siatki.

Druga połowa nie przyniosła bramek. Powodem był brak pomysłu na rozegranie akcji przez Fenix i to, że Kripek albo wyłapywał dośrodkowania, albo świetnie bronił. Druga połowa odkryła też najsłabszą stronę Regutu, brak ławki. Po zmianie dwóch napastników nie mogli oni stworzyć ani jednej okazji, szybko tracili piłkę. Jednak obrońcy Reguta świetnie bronili dostępu do własnej bramki, a bramkarz nie miał okazji do interwencji.

Skład: Płachecki, Szczęsny, Matak, Malinowski, Filipiak, D. Osica (Dzida), R. Osica, Pawlak, Jastrzębski, Markowski (Jajco), Wasil

Jako, że nie jestem szmatą z Faktu poza boiskowe ekscesy zostawię bez komentarza.