📄 Po ogromnych emocjach, które przeżyliśmy w weekend, czas na kolejną część cotygodniowej serii. Do porannej kawy w pracy przeczytajcie, co ma do powiedzenia wiecznie młody zabójca o twarzy dziecka - Maciejewski Michał.

Truszczyniak albo Majki.

Co robisz w życiu?
Kieruję Zespołem Administracji w firmie eService. Można powiedzieć o mnie korposzczur

Czy pamiętasz swój pierwszy mecz w Feniksie?
Końcówka lata 2004 roku na lewo zagrałem z 10 minut z…(sprawdzam na 90 minut) …Koroną Jadów, wygraliśmy 6:3. Z meczu pamiętam zdziwienie swoich zawodników na to kim jestem i co robię na boisku

Najlepszy mecz jaki rozegrałeś?
Nie mam swojego ulubionego, kilka dobrych by się znalazło.

Najgorszy mecz?
Najgorzej kojarzy mi się mecz w Skórcu, w którym straciliśmy szanse na awans. Smutno było po meczu na szczycie w B klasie z Dębem Wieliszew w którym mimo niezłej gry nie strzeliłem w 90 minucie karnego przy 0:0 co nas podłamało i jeszcze straciliśmy gola w ostatniej akcji meczu. Wtedy (2005 rok) graliśmy przy sztucznym oświetleniu i pojechaliśmy na mecz autobusem z kibicami, co nie było standardem

Najpiękniejsza bramka?
Kilka ładnych było, wielu z racji wieku nie pamiętam

Najmilsze wspomnienie związane z Feniksem?
Każdy rozegrany sezon to miłe wspomnienie, najlepiej wspominam awanse do A klasy i Okręgówki oraz wygrane mecze gdy nie jest się faworytem.

Najzabawniejszy moment na meczu, jeśli jakiś był?
Kiedyś na meczu w Mrozach z Watrą, „Zając” (nasz zawodnik ) podczas rzutu rożnego dla przeciwników stracił orientację w terenie i pilnował zawodnika rozgrzewającego się za bramką…

Najciekawsze wydarzenie na meczu, jeśli jakieś było?
Każdy mecz to ciekawe wydarzenie, inaczej bym nie grał

Ulubiony zawodnik z przeszłości?
Paolo Maldini i Jacek Dembiński

Najlepszy stadion, na jakim grałeś?
Stadion Chrobrego Głogów

Najgorszy stadion?
Mimo, że grałem wiele razy na różnych kiepskich boiskach/stadionach to nie lubię grać w Stanisławowie.

Największe przeżycie związane z Feniksem?
Wyjazd do Złotoryi i mecz Górnik - Fenix (Michał jest wychowankiem Górnika Złotoryja - przyp. red.)

Najgorsze przeżycie?
Każda kontuzja eliminująca z gry na dłuższy czas oraz porażki które zabierają nadzieję na końcowy sukces.

Jak to się stało, że grasz w Feniksie?
Są różne teorię. Jedna z nich głosi, że „Biały” (obecny prezes Piotr Ceregra - przyp. red.) wyciągnął mnie z Truszczyna (dzielnica Zglechowa - przyp. red.) i zaprosił na trening. Inna, że sam się zgłosiłem. Kolejna, że mój tata zagadał, żeby mnie wzięli do drużyny. W każdej jest trochę prawdy  Grałem w pierwszym składzie bo było na meczach nas maksymalnie tylko 11 może 12 (więcej w dwa samochody się nie mieściło).

Jedna rzecz, jaką byś zrobił, będąc prezesem Feniksu?