więcej...

Aktualności

Kolejna porażka

• autor: wafel89, 2009-05-23 18:01
Tym razem Fenix w derbach powiatu nie podołał Watrze Mrozy, po zaciętym meczu przegrał 0-2. Kolejny przegrany mecz o życie, na szczęście Fenix ma takie właściwości, że się odradza, ale jak w następnych 3 meczach to się powtórzy to już może nie powstać.

Przed meczem wydawało się, że Watra jest w zasiągu piłkarzy Fenixu. Na początku mecz był wyrównany, ale w miarę upływu czasu Watra uzyskiwała przewagę. Dużo więcej grała piłką i biegała bez piłki. Fenix raczej starał się grac długimi podaniami, które nie dawały efektu. Pierwsza bramka padła w około 20 minucie ze stałego fragmentu gry. Piłka bita z rzutu rożnego z rotacją do bramki została zniesiona przez wiatr i minęła bramkarza, a Rafał skierował piłkę do pustej bramki. Jeden cios to był za mało żeby Fenix się obudził. Nadal gra wyglądała ospale (pewnie dlatego że było rano).

Założenie na drugą połowę było wyjsc wyżej i spróbowac wyrównac. To przyniosło zmianę w jakości gry Siennicy, która kontrolowała drugą połowę. Ale co z tego skoro to Watra poraz kolejny strzeliła bramkę, Serwatka dośrodkował, a wysoki obrońca Watry skierował piłkę do bramki. Drugie trafienie podziałało już na Fenix, który rzucił się do ataku. Oddał wiele strzałów, ale w większości w siatkę ogradzającą kort tenisowy. Stzrały z dytansu nie przynosiły korzyści, a gra kombinacyjna była całkowicie niemożliwa przy takim zagęszczeniu pola karnego. Warto odnotowac jeden bardzo ładny strzał Piotra Markowskiego, który ładnie sparował bramkarz z Mrozów. Watrka skupiła się na kontraatakach. Po wejściu świeżego, szybkiego napastnika wyraźnie ożywiła ich poczynania w ataku jednak wynik do końca nie uległ zmianie.

Szkoda, bo zasłużyliśmy chociaż na jedną bramkę...

Skład: Daniel Pisarczyk, Szczęsny Karol, Szczęsny Mateusz, Piotr Markowski, Bartosz Filipiak, Rafał Matak (Patryk Górski), Rafał Rozbiewski, Kamil Jastrzębski, Konrad Pawlak, Andrzej Dróżdż, Daniel Wasil

Na ławkę trenerską powrócił Pan Janusz Wójtowicz, który obok Radosława Rowickiego i Piotra Antosiewicza będzie prowadził Fenix do końca rundy, a potem zobaczymy...