• autor: fenixadmin, 2009-03-21 21:41

Na inaugurację ligi Fenix został zdeklasowany przez UKS Siekierki 5:0 (4:0).

Skład: Pisarczyk (cz.k. 88') - Szczęsny K., Filipiak, Markowski, Podgórski (70' Górski P.) - Matak (85' Grzegrzółka), Rozbiewski, Pawlak, Jastrzębski (75' Szczęsny Michał) - Dróżdż, Wasil

więcej w rozwinięciu

Kompletnie nie udała się inauguracja ligi w wykonaniu siennickiego zespołu. Młody zespół zanotował porażkę choć duży udział w tym miała natura a dokładniej duży wiatr wiejący w stronę bramki w której stał zaliczajacy ligowy debiut Pisarczyk. Boczne boisko Skry Konstancin rewelacyjne nie jest ale bylo jednakowe dla obu drużyn.

Pierwsze 20 minut Fenix próbował grać krótkimi podaniam jednak mocno wiejący wiar przeszkadzał w tym bardzo i często tracił piłkę. UKS wkońcu udokumentował swoją przewagę i poszedł za ciosem. Siennica się podłamał i 4-0 do przerwy stało się faktem. Przygnębieni i zmęczeni grą pod wiatr i bagażem 4 goli zeszli do szatni.

Druga połowa, którą zawodnicy Fenixa grali z wiatrem byla już pod dyktando sienniczan ale szczęście było po stronie UKS Siekierki i jedna z kontr przyniosła im piątą bramkę. Nerwowo nie wytrzymał bramkarz Fenixa, który posądził sędziego o skłonności korupcyjne, za co powędrował do szatni.

W barwach Fenixa ligowe-seniorskie debiuty zaliczyli również: Karol Szczęsny, Marcin Podgórski, Patryk Górski, Dominik Grzegrzółka, Kamil Jastrzębski oraz Andrzej Dróżdż ale widać, że potrzeba jest kilku doświadczonych "gwiazdorów", którzy pociągną wraz  z młodzieżą ten zespół.