więcej...

Aktualności

Mechanik rozbity 3-1

• autor: biały & Hubert, 2008-12-19 23:35

Fenix na własnej hali nie dał szans Mechanikom z Mińska wygrywając 3-1 choć pierwszy set gospodarze oddali bardzo łatwo. Zdjęcia i relacja z meczu w rozwinięciu

FENIX Siennica 3:1 Mechanik Mińsk Maz. (19:25; 25:20; 25:22; 25:23)

Skład: Gałązka Robert, Wojdalski piotr, Smoleński Marcin, Łobodowski Marcin, Cieślak Grzegorz, Gałązka Daniel, Gawin Michał, Szubert Michał

Mecz rozpoczął się od wymiany punkt za punkt. Niestety jednak duża ilość błędów w każdym elemencie gry sprawiła, że goście odskoczyli na kilka punktów i przewagę tą utrzymali do końca. W tym fragmencie gry ogromne problemy z przebiciem się przez blok rywali miał Marcin Łobodowski.

Drugi set to już poprawa naszej gry. Kilka ostrych słów, które sobie powiedzieliśmy w przerwie i mobilizacja kapitana Roberta Gałązki pomogła nam w efektywniejszej grze. Wzmocniona zagrywka i dokładniejsze przyjęcie sprawiło, że Piotr Wojdalski mógł dokładniej i szybciej rozgrywać akcje. W drugim secie pojawił się trochę spóźniony Grzegorz Cieślak co sprawiło większe zagrożenie na środku siatki i wzmocniło blok Fenixu.

Kolejna partia od samego początku była dość wyrównana, a niektóre akcje były efektowne. Wysoki blok w zespole Mechanika sprawiał jednak wiele problemów zawodnikom z Siennicy co widać po winiku końcowym tego seta, na szczęście kilka mocnych zbić pomogło w odniesieniu zwycięstwa w tej partii.

Set czwarty okazał się ostatnim, dzięki czemu możemy dopisać kolejne 3 punkty dla Fenixa, co powinno zaowocować awansem w tabeli:) W tym secie dużą rolę odegrał blok, szybkie przesuwanie się pod siatką i szczelnie ustawiony, okazał się bardzo skuteczną "bronią" na zawodników z Mińska.