więcej...

Aktualności

Lider z Kołbieli pokonany

• autor: Hubert, 2008-12-18 09:41

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli siatkarze Fenixa Siennica pokonując 3:2 lidera ligi Refresko Kołbiel.

CZYTAJ RELACJĘ

REFRESKO Kołbiel 2:3 FENIX Siennica

(25:19 ; 17:25; 25:20; 23:25; 13:15)

sklad: Gałązka Robert, Wojdalski Piotr, Smoleński Marcin, Cieślak Grzegorz, Klementowicz Jakub, Gawin Michał, Marcin Łobodowski, Szubiński Rafał, Szubert Michal

Mecz był bardzo wyrównany o czym może świadczyć wynik końcowy i stał na wysokim poziomie. Siatkarze Fenixa przełamali znakomitą passę zespołu Refresko Kołbiel, dziewięciu kolejnych zwycięstw.

Mecz rozpoczął się od pewnie rozgrywanych akcji po obu stronach siatki, oba zespoły kończyły większość swych ataków.  Niestety dla zespołu z Siennicy Refresko w środku seta odskoczyło na kilka punktów i już do końca seta utrzymało tą przewagę.

Drugi set to już dużo lepsza gra Fenixa, wzmocniona zagrywka sprawiała problemy w przyjęciu gospodarzom, czym nie mogli wyprowadzać tak szybkich ataków jak w secie pierwszym. Z dobrej strony pokazał się wprowadzony Michał Szubert, dobry blok i pewne ataki pomogły w osiągnięciu sukcesu. Przez całą długość seta przewaga wzrastała i na koniec wyniosła 8 punktów na korzyść siatkazry Fenixa.

Trzecia partia to ponownie lepsza gra Refresko. "Siadło" przyjęcie po stronie gości, co uniemożliwiło dobre rozegranie i ataki nie były już tak skuteczne jak w secie drugim. Set ten był wyrównany i zespoły zmieniały się co chwilę na prowadzeniu. Przy stanie 19:18 dla Fenixa zawodnicy gości popełnili po dwa błędy w przyjęciu i w ataku i przewagę uzyskało Refresko i set skończył się 25:20 dla zespołu z Kołbieli.

Gdy zawodnicy z Refresko spodziewali się już łatwego zwycięstwa, ponownie Fenix pokazał ambicję i dobrą grę. Zaczynając od serwisu, który sprawiał wiele problemów w przyjęciu zespołowi gospodarzy, który był mocna stroną w tym secie i tu brawa dla Rafała Szubińskiego, przez przyjęcie, dokładne rozegranie i precyzyjne ataki set został wygrany do 23. Z dobrej strony pokazał się Marcin Smoleński, broniąc z poświeceniem ważne piłki, natomiast na siatce mocnymi atakami popisywał się Grzegorz Cieślak tak z "krótkiej" jak i ze skrzydeł.

Tie-break to już nerwy po obu stronach siatki. Do połowy seta lekką przewagę utrzymywało Refresko, lecz po zmianie stron inicjatywę miał już zespół z Siennicy. Przy stanie 14:13 dla Fenixa skutecznym atakiem popisał się Michał Szubert i zwycięstwo nad liderem stało się faktem.