więcej...

Aktualności

8 bramek i remis

• autor: BP, 2008-09-30 07:53

Aż osiem bramek zobaczyli kibice, którzy w niedzielne popołudnie oglądali w Pilawie spotkanie miejscowej Burzy i Fenixa Siennica, które to zakończyło się remisem. Mecz był niezwykle ciekawy ale gra obu zespołów, szczególnie w obronie nie wyglądała najlepiej.

Markowski i Filipiak - jak poprawić grę w obronie???

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Burzy, która nieźle grała piłką i starała się organizować atak pozycyjny ale każdy popełniony jej błąd skutkował szybkim kontratakiem w wykonaniu Fenixa, który starał się wykorzystać dużą szybkość Wasila.

Pierwsza bramkę spotkania strzela D.Matak który w zamieszaniu podbramkowym ładnym strzałem dał prowadzenie gościom. Kilka minut później bramkę strzela Burza. Ostre dośrodkowanie w pole karne i przez nikogo nie pilnowany zawodnik strzela obok bezradnego Stachery. Druga bramka dla gospodarzy pada niemal identycznie - wrzutka a żaden z siennickim obrońców nawet nie starał się przeszkodzić napastnikowi Pilawy.

Na wyrównanie nie trzeba czekać jednak długo ponieważ odważnie lewą stroną zaatakował Michał Szczęsny, który wykończył prostopadłe podanie Konrada Pawlaka. Prowadzenie jeszcze przed przerwą dał sienniczanom Daniel Wasil, który wykorzystał prostopadłe podanie Pawlaka i kiwnął bramkarza i obrońcę i skierował bramkę do siatki.

Bramkę Daniela Wasila można zobaczyć TUTAJ

Goście mogli przed przerwą wyjść na 4:2 a to za sprawą bramkarza Burzy, który w idiotyczny sposób zaatakował D.Mataka. Złapał go za szyję i pociągnął za koszulkę pod linią pola karnego, gdzie już było praktycznie po akcji Fenixa ale sędzia zrobił co musiał i pokazał na wapno. Do piłki podszedł Pawlak, który mocnym strzałem trafił w poprzeczkę i piłka wyszła w pole. Jak pokazuje jednak zdjęcie - gol był, gdyż piłka odbiła się za linią i tylko pozostaje pytanie - gdzie był liniowy i czy miał okulary.

Karny wykonywany przez konrada Pawlaka znajduje się TUTAJ

Do przerwy więc 2:3 dla Fenixa a druga połowa to atak za atak obu drużyn. Z tej konfrontacji lepiej wychodzą goście, którzy strzelają 2 gole i wychodzą na prowadzenie a 2 sytucje sam na sam maurnuje Wasil i Filipiak z 4 metrów strzela nad bramką. Jednak w 85 minucie na ostry strzał z rzutu wolnego w stronę bramki zdecydował się Malinowski. Piłkę, która uderzona była niezwykle mocnie, lekko głową dotknął obrońca Burzy i ładnie strzelil w długi róg i spotkanie skończyło się remisem 4:4 a emocji i błędów obrony wystarczyłoby na 2 lub 3 spotkania a zawodnucy Burzy w różny sposób próbowali się przedostać przez obronę Fenixa.

Auuuaaa Panie Sędzio gryzie mnie !!!1

W następnym meczu Fenix gra z Józefovią, która wszystkie te braki obnaży boleśnie, więc trzeba takich głupich błędów uniknąć.

Skład : Stachera - K.Ceregra,Filipiak, Markowski, Malinowski-Szczęsny(P.Jarek),D.Matak, R.Matak, Cieślak(Andrzejczuk),Pawlak - Wasil