więcej...

Aktualności

3 punkty z brutalami

• autor: BartekP, 2008-06-09 00:00

Mocno przygrzewające słońce dało się we znaki piłkarzom z GKP a w szczególności jednemu, który brutalnie od tyłu pięściami zaatakował Piotra Ceregrę. Rezultat mógłbyc tylko jeden - czerwona kartka i odesłany do szatni Tomasz Niechwiadowicz. Gospodarze kończyli jednak mecz w 9 ponieważ nie potrafili zorganizować na mecz 11 zawodników. To osłabienie wykorzystali goście w końcówce dobijając przeciwnika i marnując ok 5 sytuacji sam na sam z bramkarzem z Targówka. Wynik 3:1 dla Fenixa to potwierdzenie ich dobrej dyspozycji na wiosnę.

Gospodarze nie potrafili zorganizować na to spotkanie 11 zawodników a trener ich pierwszego zespołu nie zgodził się na oddelegowanie jakiegokolwiek zawodnika do rezerw, więc GKP rozpoczął w 10. Początek meczu to zdecydowane ataki Fenixu choć gra nie kleiła się zbytnio. Dużo było niecelnych zagrań a zawodnicy Fenixu zbyt często próbowali dryglingami pokonać defensywę GKP. Dużo zmarnowanych sytuacji w tej połowie musiało się zemścić. Gospodarze wykonywali rzut rożny i po przypadkowym zagraniu ręką Piotrka Ceregry sędzia gwiżdze 11. Rzut karny ładnym i mocnym strzałem w samo okienko wykorzystuje, wspomniany już anytbohater mecz u Tomasz N. Nowicki bez szans. To było jednak wszystko na co było stac GKP, które do przerwy wygrywa 1:0.

Druga połowa to już atak za atakiem Fenixu i wręcz obrona Częstochowy w wykonaniu Targówka, która długo była skuteczna, ponieważ dopiero w 60 min po indywidualnej akcji Ceregry, który przedarł sie w pole karne i idealnie zagrał do Rafała Mataka, który z 2 metrów pakuje piłkę do siatki i jest remis. Poniżej na zdjęciu właśnie ta sytuacja i strzelec bramki Rafał Matak.

Wrótce doszło do wpomnianej na poczatku sytuacji, kiedy to Tomasz N. uderzył naszego zawodnika. Po tej sytuacji zepół gości się już rozleciał. Za chwilę Ceregra wykonał samodzielny rajd i pokanał bramkarza GKP a obrona ich już nie istniała. Każda prostopadła piłka powodowała sytację sam na sam z bramkarzem, które jednak seryjnie marnowali sienniczanie. Dopiero w 93 minucie Michał Szczęsny wykorzystał taką sytację ustalając wynik na 3:1 dla Fenixa.

Po ostanim gwizdku zawodnicy GKP nadal nie mogli pogodzić się z tą przegraną i nadal szukali zaczepki i bójki z piłkarzami Fenixa zawrówno na boisku jak i w szatni. Dzięki opanowaniu zawodników z Siennicy prowokacje GKP nic nie dały i drużyny już w spokoju opuścili budynki klubowe.

A o tym jak, ostra i męska była gra w tym spotkaniu niech świadczy poniższe zdjecie - powinna być też czerwona kartka a był tylko wolny.