więcej...

Aktualności

Lider pewnie wygrywa. Nadal bez punktów na wyjeździe.

• autor: BartekP, 2008-05-19 00:00

Zgodnie z przypuszczeniami zakończył się mecz liderującej Jóxefovii z Fenixem. Osłabiony brakiem Rafałów: Malinowskiego, Mataka oraz Rozbiewskiego i bez Marka Rokickiego oraz Marcina Łobodowskiego Fenix przez pierwsze 45 min dzielnie się bronił. Do tego kilka wspaniałych interwencji Nowickiego i dużo szczęścia i tylko 1:0 dla gospodarzy, którzy bramkę zdobyli w ostatniej akcji pierwszej połowy. W drugiej odsłonie zabrakło już trochę sił a zawodnicy z Józefowa, przestali już marnować sytuacje bramkowe czego efektem były 4 bramki i końcowy wynik 5:0 dla gospodarzy, którzy pewnie zmierzają do awansu do Ligi Okręgowej.

W tak osłabionym składzie Fenix jeszcze nie grał w tej rundzie, szkoła i praca dla wielu zawodników to jedank priorytet i efektem tego był brak pięciu podstawowych zawodników. Pomimo słabej kadrowo obrony, jej organizacja gry szczególnie w pierwszej połowie mogła się podobać. Krótkie krycie, dobre przesuwanie się całej linii obrony i dużo wygranych pojedynków główkowych i biegowych wprowadziło w szeregi Józefovii sporo nerwowości, bo choć stwarzali sytuacje to strasznie razili nieskutecznością marnując kilka "setek" a kilka strzałów wręcz fenomenalnie i instynktownie bronił Nowicki. Dopiero ostatnia akcja pierwszej części przyniosła bramkę dla gospodarzy. Fenix w tej części próbował jedynie rozegrać szybki kontratak ale osamotniony Wasil miał ciężkie życie z oboną lidera.

W drugiej odsłonie gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem i rozpoczęli strzelanie wykorzystując sytuacje, które powinni zakończyć bramką w I połowie. Fenix w tym czasie oddał kilka strzałów. Najlepszą sytuację po szybkeij kontrze miał Pawlak ale jego atomowe uderzenie niewiele minęło słupek. Groźne strzały z daleka oddali również Ceregra i Markowski, lecz przeszły obok "okienka" Józefovii.

Po tym spotkaniu cieszy jedynie, że pograli rezerwowi i nie zawiedli choć brak punktów na wyjeździe nadal doskwiera. Ta zła passa meczów wyjazdowych być może zostanie przerwana juz niedługo a to dlatego gdyż następne spotkanie Fenix gra z LKS Osuchów a potem jedzie do Junka Warszawa, skąd trzy oczka muszą zostać przywiezione.