Fenix Siennica 0:2 Mazovia II Mińsk Maz.

więcej...

Aktualności

Punkty są ale gra nie powaliła

• autor: BartekP, 2014-08-31 22:25

W meczu 4 kolejki Ligi Okręgowej Fenix Siennica pokonał Wektrę Zbuczyn 3:1 (3:0) grając dwie zupełnie różne połowy. Punkty są najważniejsze ale gra nie zachwyciła.

więcej w rozwinięciu

Sienniczanie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia bo już w drugiej minucie doskonałe podanie otrzymał Marcin Zawadka i cudowną podcinką umieścił piłkę w dalszym rogu bramki strzeżonej przez Krasuskiego.

Nie minęło 10 minut w gospodarze otrzymali rzut wolny przy samym narożniku boiska. Do piłki podszedł grający trener Fenixu, Andrzej Sieradzki i mocnym uderzeniem zmieścił piłkę w krótkim rogu bramki Wektry. Jak to weszło, to nawet zawodnicy ze Zbuczyna chyba nie wiedzą ale na pewno nie zareagowali odpowiednio.

Fenix dalej napierał i sienniczanie momentami zapominali o obronie. Tak było w 40 minucie, kiedy w sytuacji sam na sam fatalnie strzelił zawodnik gości a Michał Gawin popisał się niezłą interwencją.

Tuż przed przerwą rzut rożny wykonywał Radek Rowicki. Do piłki najwyżej wyskoczył Arek Boruciński ale jej nie sięgnął a piłka odbijając się od nogi obrońcy ze Zbuczyna wpadła do siatki i do przerwy było 3:0.

Po przerwie nastąpił chaos. Obie drużyny nie potrafiły dłużej utrzymać się przy piłce ale mimo wszystko to goście mieli więcej z gry i stwarzali lepsze sytuacje bramkowe, z których lepiej wychodził Gawin.

W 75 minucie przy lini słabo interweniuje Konrad Okrzeja, a następnie sytuację próbował wyjaśnić Piotr Markowski ale sędzie pokazał na wapno. Rzut karny wykorzystał Michał Mruz, który zmylił Gawina i mecz zakończył się wynikiem 3:1.