więcej...

Aktualności

Udany rewanż Podlasia

• autor: fenixadmin, 2014-04-07 10:13

Zawodnicy MKSu Podlasie w pełni zrewanżowali się za porażkę w Siennicy i pokonali Fenix 3:1. Kto był na meczu to mógł być zadowolony z poziomu bo obie drużyny dużo grały piłką co przekładało się na szybkie akcje i dużo sytuacji bramkowych, których goście nie potrafili zamienić na bramki tak jak zawodnicy MKSu.

więcej w rozwinięciu

W mecz lepiej weszli sienniczanie i w pierwszych minutach MKS nie opuszczał swojej połowy a dogodne sytuacje strzałami marnowali Pawlak i D.Matak czy Andrzej Dróżdż. w ok 17 minucie z pierwszą akcją wyszło Podlasie i strzał z daleka po rykoszecie zaskoczył Gawina i było 1:0.

W 20 minucie Andrzej Dróżdż znów stanął oko w oko z bramkarzem MKSu, Kamilem Rzemkiem ale jego strzał był mocny ale prosto w goalkeepera a na lewej stronie na piłkę czekał Michał Maciejewski.

Dalej bramki strzelali jednak gospodarze i jeszcze dwukrotnie pokonali Michała Gawina, który już w dwóch meczach puścił 7 bramek. Z pierwszej połowy na wspomnienie zasługuje strzał Dawida Mataka, który zmierzał prosto w okienko bramki Rzemka ale on popisał się kapitalną robinsonadą.

W drugiej połowie działo się już zdecydowanie mniej gdyż Fenix nie atakował już tak mocno a gospodarze zabezpieczali tyły aby dowieźć rezultat do końca. W ostatniej akcji meczu, po rożnym najlepiej zachował się Markowski i głową ustalił wynik spotkania.

Wnioski: coś trzeba zrobić z atakiem bo sytuacje są ale brakuje wykończenia i to wydaje się największym mankamentem zaraz obok obrony. Strata 7 bramek w dwóch meczach to duży bagaż. Za duży.

Za tydzień w niedzielę o 16:00 Fenix zmierzy się z Hutnikiem Huta Czechy - to będą małe derby gdyż Trąbki oddalone są o zaledwie 20 km.