więcej...

Aktualności

Remis na zakończenie roku

• autor: BartekP, 2013-11-16 23:10

Po bardzo ciekawym meczu, w którym było wiele sytuacji z obu stron mecz pomiędzy liderującą Mazovią a beniaminkiem z Siennicy zakończył się remisem po bramkach Łukasza Gagaski oraz Konrada Pawlaka.

opis i zdjęcia w rozwinięciu

W tym meczu piłkarze Fenixa potwierdzili swoją dobrą dyspozycję oraz ambicję i wolę walki, której było dużo a sędzia Dąbrowa ewidentnie sobie nie radził z sytuacjami stykowymi.

Pierwsza połowa to bezsprzeczna przewaga drużyny z Siennicy. W ataku szalał Arek Boruciński, który dryblingami potrafił minąć 3 obrońców oraz Dawid Matak.

Naszym zawodnikom ewidentnie brakowało jednak zimnej krwi aby wykończyć sytuacje bramkowe jak choćby tutaj po wolnym, który wykonywał trener Andrzej Sieradzki a bramkarz Mazovi "wypluł" piłkę przed siebie a w innej patrzył jak lobem piłka spada na poprzeczkę. Mazovia zaliczyła jakieś strzały ale wszystko w chwytaki.

W drugiej połowie gospodarze się obudzili i stworzyli sobie kilka sytuacji, w tym dwa razy obili lewy słupek bramki Michała Gawina. Jedyna ich składna akcja w meczu na 3 podania przynosi im bramkę za sprawą Łukasza Gagaski, który zakręcił obrońcami na prawej stronie i zrobiło się 1:0.

Z początku załamany takim obrotem sprawy Fenix, po chwili odgryza się i dwie świetne okazje ma Michał Maciejewski ale obie broni bramkarz gospodarzy.

Co się odwlecze to jednak nie uciecze. Tuż za linią środkową stoperom Mazy piłkę zabiera Konrad Pawlak i pędzi ile sił po czym pakuje piłkę do bramki i mamy 1:1.

Wynik utrzymał się do końca meczu i Fenix po raz drugi w sezonie zremisował z Mazovią. Pewne 3 miejsce to dobry wynik dla naszej drużyny, za które należy podziękować piłkarzom i trenerowi, Panu Kierownikowi, całemu zarządowi i sponsorom oraz naszym kibicom, którzy dzielnie wspierali Nas w tym sezonie. Kolejna relacja z meczu o punkty już w roku 2014.